O nás

Čím se zabýváme?

Aktuálně pořádáme neformální a zábavnou formou projekty, které umožňují cestovat Evropou, nácházet její skrytá zákoutí a překračovat mezikulturní bariéry. Projekty vytváříme tak, aby se jich mohl zúčastnit kdokoliv a odkudkoliv, protože nezáleží na tom, z jaké sociální vrstvy pocházíme, jaké jsme barvy pleti, zda máme nějaké postižení. Každý člověk je jedinečný, ale všichni bychom měli mít stejné možnosti.

Proč?

Protože můžeme.

Jak se pripojit?

Rádi bychom do budoucna navázali spolupráci s dalšími lidmi, kteří se zajímají o stejnou tématiku a rádi by svůj volný čas věnovali neformálnímu vzdělávání.

Můžete nám napsat email nebo se s námi na nějaký project jet podívat!


Petra Setlíková

Už je to nějaký čas, co jsme se střetli s jedním moudrým mladým člověkem, který mi vyprávěl o jeho posledních zážitcích po návratu z výletu do Rumunska (dnes tomu říkáme výměna mládeže). Popisoval mi skvělé jídlo, zajímavé mladé lidi a taky jak trávili čas neformálním vzděláváním na místo prostého sezení na pláži. Tímto začal můj nový pohled na vzdělávání a vůbec tohle všechno. Měsíc na to jsem se vydávala na svůj první training course do zapadlého města u Tureckého pobřeží...

Od té doby již uplynulo dlouhých 8 let, přibyly zkušenosti. Teď se spolu s kolegy pokoušíme sdílet tuhle pozitivní projektovou energii dál. Pokud se kouknete blíže, třeba taky objevíte něco nového a třeba najdete chuť se na tom podílet s námi, ať už jako účastník nebo kolega.

Každý den si užívám tu možnost sdílet všechny žážitky, které spolu s projekty přichází. S pokorou je přijímám a těším se na další!

Email: petra(at)youthplus(dot)cz

Zuzana Kapusňáková

Pocházím z malé vesnice na Severní Moravě, ale už několik let žiji v Praze. Je mi 27 let a studuji na Karlově univerzitě v Praze obor Speciální pedagogika. Začala jsem tento obor studovat, protože jsem chtěla pracovat s dětma v dětských domovech, ale nakonec sem se dostala k lidem s mentálním postižením a rozhodla jsem se, že pomoc a podpora lidí s mentálním postižením je to čemu se chci nakonec věnovat.

Pracuji v chráněném bydlení pro lidi s mentálním postižením. Náplni mé práce je podporovat tyto lidi ve všech činnostech každodenního života, aby se co nejvíce přiblížil životu lidi bez postižení, pomáhat plnit jejich sny a samozřejmě podporovat jejich osobnostní rozvoj.

Nadále se věnuji s mými kolegy ze spolku Youth+ z.s. psaní projektu pro neformální vzdělávání mládeže za podpory Evropské unie.

No, a jelikož práci věnuji skoro všechen svůj čas, tak volného času už mi moc nezbývá. Ten se snažím věnovat svým čtyřnohým potvůrkám a jednomu dvounohému. Takže procházky s nimi jsou v poslední době jediný sport, co mám, ale aby se neřeklo, tak si doma občas zacvičím. A malá zajímavost o mě, aktivně hraji šipky a skoro 10 let hraji poker.

Email: zuzana(at)youthplus(dot)cz

Patricie Houžvová

„Nemůžeme pomoct každému, ale každý může pomoct někomu,“ řekla Dr. Loretta Scott. Tak jsem tady, v Youth+, a dělám všechny ty malé věci ohledně překladů a propagace, abych pomohla holkám ve vytváření něčeho většího, v organizování projektů pro mládež. Když někdo pomůže mládeži lépe pochopit světové problémy, mládež může pomoci s jejich zmírněním.

Email: info(at)youthplus(dot)cz

Pavel Houžva

Webový vývojář. Pomáhám holkám s webem a ve volném čase jezdím na kole.

Email: pavel(at)youthplus(dot)cz